Seo Yalanları 3

Arkadaşlar benim yine :). Yazılarıma devam etmek istiyorum. Sizlere söylenen yalanları tek-tek deşifre edeceğim. Kafaya koydum bir kere. Tabiatım böyle; yapacak bir şey yok!

Bize yalan söylediler… Okuduğunuz makalelerin çoğu yabancı sitelerden alıntı veya yabancı siteden alıntı yapmış olan siteden alıntı. Gerçek bu. Şimdi sizlerle gerçekleri paylaşmaya devam ediyorum. Daha doğrusu yalanları. Lafı uzatmak meraklı okuyucular için zulümdür!

1- On Page SEO Artık En Önemli kriterdir. Mesela bir site açtınız ve her şeye dikkat ettiniz. Etiketlere, resim etiketlerine, url yapısına, özgün içeriğe, temaya, faydalı bilgilere ve daha nice güzel şeye dikkat ettiniz ve sitenizi açtınız. Mesela bir e-ticaret sitesi. Artık ürünleri de girdik ve bekleyebiliriz? Neyi bekleyebiliriz? Satış patlamasını! Arkadaşlar benim Cumhurbaşkanı olmamı bekleyebilirsiniz ve az da olsa ihtimal vardır matematik ilmine göre ama satış patlaması yada satış bekleyemezsiniz. Siz sitenizi düzgün yapın ancak Off Page SEO hala en önemli unsurdur. İleride ikisini de anlatacağım. Eğer sizi New York Times gazetesinin refere etmesini bekliyorsanız, e-ticaret projenizin başarısı mahşere kalabilir. Öyle bir gazete size backlink vermez. Loto çıkabilir ama o ciddiyette bir link almanız daha az ihtimaldir. Eeee; peki biz ürün satmayacak mıyız arkadaş diyenleri duyuyorum. Satacaksınız! Ancak bir dizi işlem neticesinde satacaksınız. Öğreteceğim az sabır lütfen. Önce yalan dizisini bir tatile sokalım.

2- Bana Para Ver Seni İlk Sıraya Çıkarayım. Evet bunu yapabilen ve Black Hat SEO dediğimiz yöntemleri kullanan arkadaşlar var. Grey Hat SEO yöntemleri de başarılı olabilmektedir. Bu yöntemler önemli sitelerin açıklarını bulup link koparmaya ve daha değişik uygulamalara dayanır. Google buna henüz bir çözüm üretebilmiş değildir. Bu yöntemleri bilen kişiler size niye hizmet versin ki? Kendileri video, film ve benzeri siteler açarak çok ciddi reklam gelirleri elde etmektedirler. Sizinle uğraşmazlar. Geriye dürüst vatandaşlar kalır ki, tarih bize hep şunu göstermiştir; dürüst vatandaşlar daha az başarılıdır. Başarıya ulaşmaları mümkünse de çok zaman alır. 

Peki yıllarca SEO uzmanı dürüst arkadaşı mı bekleyeceğiz satış yapmak için? Para harcayacağız arkadaşlar! İşin sırrı bu. Nasıl harcayacağımızı ileride anlatacağım. Yinede bu bir süreç işidir. Öyle yıllar sürmemekle beraber aylar alabilmektedir SEO çalışmaları.

3- Bana Her Yıl Çok Para Ver Seni İlk 3 Sırada Tutayım. Astronomik rakamlarla sizi ilk 3 sırada tutmak isteyen para aşıkları çok ülkemizde. Arkadaş ben sana o kadar para vereceksem gider Adwords abimin elini öperim. Ona veririm o parayı anında sonuç alırım. Sana ne gerek var?

Adamın biri 5 tane çok iddialı olmayan anahtar kelime için benden ayda 4.000 TL istemişti. Bende Google Adwords bundan daha ucuz demiştim. Cevap vermemek için lafı çevirmediği yer kalmamıştı. Quantum fiziğini konuşurken bulduk kendimizi. Ben o arada soruyu unuttum tabi ki.

Sakın öyle vampirlere para mara vermeyin. O kadar çok para verecekseniz gidin Adwords’e reklam verin.

4- Şok Backlink Paketi Şimdi Sadece 250 TL! Tam 1000 adet backlink! Yükselme Garanti! Yükselme kısmına aklım ermez ama düşme kısmı ile ilgili kesin konuşabilirim. Düşmeyi boş verin; çok uyduruk yerlerden program yardımı ile alınan binlerce linkin hiç bir faydası olmaz. Faydayı da boş verin; hiç bir çalışma yapılmadan 250 TL para uçup gidebilir de.

Linkleri kendiniz alacaksınız. İleride anlatacağım usullerle. Ne tarz linkler derseniz? Dünya çapında meşhur her siteden legal yollarla efendice link alınabiliyor arkadaşlar. Haber sitelerinden alınan tanıtım yazıları çok değerlidir. Kaliteli bloglardan satın almak sureti ile link alabilirsiniz. Forumların site tanıtım bölümlerini kullanabilirsiniz. Dünya çapında meşhur dizinlerden link alabilirsiniz. Link inşası bölümünde hepsinin linkini vereceğim. Youtube’dan bile video altı dışından bir yerden link almak mümkün ve uçuk bir Pr ile.

Bu yazıda hiç dışarıya link vermedim… Buna kızanlar olabilir. Peki vereyim. Size ne ilk önce ne lazım? Dünyadaki en önemli 50 dizin sitesi lazım. Tıklayın buraya; öğrenin hemen. Hatta sık kullanılanlara ekleyin.

Bunlardan bazıları ücretsiz bazıları ise ücretlidir. Dizinlere kayıt çok faydalıdır unutmayın. Hatta siteniz 2 yıllık ve de özgün ise dünyanın en önemli dizin sitesine kayıt olmayı deneyebilirsiniz. World>Türkçe>Ana Kategori>Alt Kategori Şeklinde kendinize en uygun kategoriyi bulup sitenizi paylaşın. Site tanıtım bölümlerinde aşırılıklardan kaçının. Anahtar kelime oyunlarına falan hiç girmeyin. Gerçek insanlar inceliyor gönderileri ve siteleri. Buyurun; buraya tıklarayak Dmoz kaydı denemesi yapabilirsiniz.

Ve unutmayın; Dmoz kaydınızı para karşılığı yaparız diyenler dolandırıcıdır. Dmoz’da torpil işlemez. Ben sizin için Türkçe sayfasının linkini verdim. İşinizi azalttım yani.

Sizi fazla bekletmeden ikinci yazıya geçeceğim… Anlatacağım çok şey var.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s