Bu yazıyı bu parça eşliğinde dinlemek isteyenler pekala olabilir…


Merhaba. Hepinizin merak ettiği bir konudur bu. Google cezaları ile ilgili, sayısız site ile yaptığımız çalışmalar neticesinde bir kanaatim oluşmuş durumda. Bu yazımda sizlere bu konuyu anlatmaya çalışacağım. Çok değer verdiğiniz sitelere veda etmenin değişik yolları vardır. Vedalaşma anlarından haz duyanlar olabilir elbette; konumuz onlarla alakalı değil. Google nedir tam olarak anlamadan, sanırım bu konu da anlaşılamaz. Google hapsine düşen siteler genelde bir kenarda bekletilirler ve iyice uslanmadan oradan çıkarılmazlar. Kesilen cezaların temyizi var mıdır? Google cezalarının temyizi var demek, iyimserlik olur. Cezanızı çekip kurtulmak ve ardından da iyi bir vatandaş olmak en iyisidir. Ettiğiniz inanç dolu tövbeyi bir daha bozmaz iseniz; bir daha hapse de düşmezsiniz.

hapis

Google Nedir?

Google en başta ticari bir müessesedir. Arama motoru olarak hizmet vermektedir. Arama motorları, kullanıcıların sanal arama deneyimlerini geliştirmek ve en doğru sonuçları yansıtabilmek için, çok gelişmiş bir algoritma kullanırlar. Adam acılı sucuk araması yaparken, sadece Adsense geliri elde etmek için, acılı sucuk ile ilgili bir makale yazmış olabilir. Oysa acılı sucuk arayan birinin ihtiyacı, acılı sucuk makalesi değil; acılı sucuğun kendisidir. Burada doğru sonucu verebilmek arama motoruna düşüyor. En doğru sonuçları, belirli kriterlere göre alt alta sıralamak, Google gibi arama motorlarının işidir.

Bizzat kendisine, ne olduğunu sizin adınıza sorduk.

google nedir

 

Verdiği cevap çok şaşırtıcıydı.

google nedir sorusuna google cevabı

Google’ı Aldatmak

Bir ilişkide sanırım herkesin aradığı dürüstlüktür. Kalitesiz bir siteyi kaliteli gibi göstermeye çalışarak, farklı kaynaklardan site için referans (link) tedarik etmek, bu ilişkiyi kopma noktasına getirebilir. Herhangi bir filtreye takılmamış, taze sitelerin bile arama sonuçlarında çok üst sıralarda çıkabildiğini görüyoruz. Kaliteli ve içerik oluşturma yönergelerine uyularak oluşturulan içeriklerin, arama motorları nezdinde değeri büyüktür. Bazı hin oğlu hinlerin, arama motorlarını aldatmaya çalışmaları, dürüst insanların emeklerini heba etmektedir. Bunun sonucunda ise birçok iyi niyetli müteşebbis veya blog yazarı, sektöre giriş yapmaktan korkar hale gelmiştir. Google’da hiç şansı olmadığını düşünen nice kaliteli makale yazarlarımız ve esnafımız vardır.

google'ı aldatmak

Bu art niyetli veya şuursuz yığını ortadan kaldırmak için arama motorları bazı uygulamalara gitmektedirler. Bunların en başında ise filtreler gelmektedir. Tabiri diğer ile Google cezaları! Sizi birini aldatarak üzerinden para kazanırken; aslında başkalarının da ekmeği ile oynamış oluyorsunuz. İşin felsefi kısmı kısaca bu. Şimdi de Google arama motorunda nasıl filtreye düşerim sorusunun cevabını bulalım.

10 Adımda Google Cezası Alma Ve Filtereye Girme Rehberi

1-Hedeflediğiniz anahtar kelimeyi bol-bol kullanın. Hatta o kadar sık kullanın ki; sitedeki toplam yazılarınıza oranı en az %5’in üstünde olsun. Bir yazıda en az %8 oranında ilgili anahtar kelimeyi kullanın. Yetinmeyin ve ziyaretçilerin göremeyeceği bir şekilde, arka plan ile aynı renkte harflerle defalarca anahtar kelimeyi ilgili sayfaya yazın.

2-Bütün bunları yaptınız ve hala filtreye giremediniz! Üzülmeyin; çareler tükenmez. Önereceğimiz adımlarla bu işi kolayca siz de yapabilirsiniz. Sitenize dışarıdan bol-bol link alın. Bu linkleri de hep hedeflediğiniz anahtar kelimeler üzerinden alın. Başarmanız yakındır! Azim ile yola koyulan; hedef noktaya illa ki varır.

3-Tüm gayretlerinize rağmen hala Google sitenizi filtrelemedi mi? Korkmayın! Şimdi ki metodu da uygularsanız, büyük bir ihtimal ile başarırsınız. Bir kere en başta ısrarcı olun. Google sizin bu konuda iradeli bir tutum içinde olduğunuzu hissedebilsin. Omuzlar dik, göğüsler çıkı ve bakışlar keskin olsun. Sitenize alacağınız linklerle ilgili her hangi bir kalite değerlendirmesi yapmayın. Nereden bulursanız, oradan alın. İyi bir yöntemdir. Bol-bol ne olduğu belirsiz linkleri acımasızca alın.

4- Link takaslarını ihmal etmek; sizi hedeflerinize ulaşmakta geciktirebilir. Ali’nin sitesine link verin ve Ali de sizin sitenize link versin. Mutlu bir çember oluşturun. O çember ileride Google’a lazım olacak. Bu arada bir müzik açayım. Madem kararlı ve istikrarlıyız; sabırlı da olmalıyız! Siz değerli yolcular için, yolculuğunuzda azık olması için güzel de bir parça koydum sayfaya. Hem dinleyip hem gayenize doğru süzülürsünüz.

5- Başarı ancak istikrarlı bir çalışma ile gelecektir. Vereceğim taktik çok işinize yarayacaktır. Google filtresi için idealdir. Gidin bir gecede 100 adet link alın sitenize. Sonra bir hafta dinlenin. Gidin bir daha 100 link alın. Böylece çalışın durun. Sonuç kesin; istiklal bizimdir.

6- Arkadaş; hep derim, iyi webmaster bol-bol kullanır her şeyi. Mesela gidin bol-bol aynı türde link alın sitenize. Bu dikkatlerden kaçmayacaktır. Verimli bir kaynak buldunuz ve değerlendirmek istiyorsunuz. Hiç çekinmeyin! Alın tümünü sitenize. Coşsun site. Geceler bitmesin, sabahlar olmasın. Google zaten internet işinden pek çakmaz. Sizin kadar nereden bilecek hem? Siz akşama kadar bilgisayar başında link kasıyorsunuz. O da bu kadar çalışsaydı, bilirdi elbette. Hep derim; tembel bu Google.

7- Gidin otomatik olarak dünyanın her bir coğrafyasından sitenize değişik-değişik linkler alın. Diyelim ki Afrika’nın henüz internet girmemiş bir ülkesini keşfettiniz ve oradan sitenize link alamadınız. Böyle diyelim. Atılımcı olun ve oraya ilk sunucuyu siz kurun. Yerel kabile üyelerini internet kullanmaya çeşitli özendirici paketlerle teşvik edin. Sizin sitenizin dilini bilmeseler de, belki de faydalı bulabilirler. Sitenizi ziyaret etmelerini tavsiye edin. Hatta hepsine paravan blog açmayı öğretin. Paravan blog açıp sizin sitenize link verebilirler. Sonunu düşünen kahraman olamaz. Acı yoksa, kebap da olmaz. En iyi et pişirme yöntemi de şüphesiz mangaldır. Konu dağılmasın. Zaten en faydalı linkler, yabancı ülkelerden gelen linklerdir. Sitenizin faydalı olup olmadığına karar veremeyen insanlar, vicdanları gereği faydalı olduğuna hükmedeceklerdir. Bu durumda adam sitenizi neden tekrar ziyaret etmesin ki? Madem faydalı buldu; başkalarına sizi neden önermesin ki? Her şey anlamak ve anlaşmak mıdır? Duyguları da unutmamak lazım. Adam sitemizi belki de karşılıksız sevecek. Kim bilebilir? Alın böyle linkleri. Mozambik Cumhuriyeti sınırlarından size gelen linkler, ülkenizden gelenlerden daha hayırlıdır. En azından hasetlik yok adamların içinde.

8- Paravan bloglar açmayı ihmal mi ettiniz yoksa? Yakıştıramadım. Açın hemen 20 tane paravan blog; verin ilk yazılardan sitenize linkleri aynı gün. Bakın nasıl coşacak site. Hatta yetinmeyin; bir yazıdan 3-5 link çıkın anahtar kelimeden. Aynı gün birer tane daha içerik girip yine 3-5 link çıkın aynı anahtar kelimeden. Google bu sayede sizi anlamış olacak ve hakkınız olanı vermeyi gönülden isteyecektir. Gönlünü kazanmak en önemli şeydir arama motorunun. Dudaktan kalbe bir yol vardır der atalarımız; doğrudur.

9- Kopya içerik en vazgeçilmez hamlelerinizden biri olsun. Öldürücü darbeyi bu şekilde vurun. Gidin kopyalayıp yapıştırın sitenize içerikleri. Hiç alakanız olmasa da Tıp blogları açın. Gidin basur ile ilgili bilgileri, başka sitelerden alın. Yazıları olduğu gibi sitenizde yayınlayın. Siteniz kopya içerik müptelası olsun. Tıp alanında Profesörler de neymiş zaten? Doçentleri ve uzmanları hiç kale bile almıyorum. Biz ninemizden her şeyi zaten öğrendik. İyi kötü arkadaşlardan falan da bildiklerimiz var. Ama siz yine de en azından güvenilir kaynaklardan kopyalayın ki; millet basur ilacını saç çıkarıcı diye kullanmasın. En azından bunu yapın.

10- Gelelim son maddemize. Filtreye girmek için kötü adam olmak için gerekli dersleri alın. İzleyin Erol TAŞ, Nuri ALÇO ve Tecavüzcü Coşkun filmlerini. Nasıl kötü insan olunur öğrenin. Gerçi onların kötülükleri, günümüz insanın kötülükleri yanında iyilik gibi kalır ama neyse. Belki de bol köşklü dizİler izleyerek bu açığı kapatabilirsiniz. Dizilerdeki yaşam şeklini elde etmek için ne gerekiyorsa yapın. Para kazanmak için ne kadar hain olabileceğinizi ortaya koyun. Mesela sitenize sahte hit gönderen programlar kullanın. Demiştim ya; Google internet dalgalarından pek anlamaz. Bunu bilerek hareket edin. Normalde 20 kişi geliyorsa sitenize, bir anda 2000 kişi gelsin. Şaşırtın Google amcayı. Desin bu tam da benim aradığım site.

Cahildim, dünyanın rengine kandım, seni ilelebet benimsin sandım…

Temsili Cahil Resmi

cahil

 

Cahilin Genel Kabul Görmüş Tanımı

‘Cahiliyye’, ‘cehl’ fiilinden türemiş bir masdardır. Yaygın olarak ‘bilgisizlik’ anlamında kullanılmaktadır ama daha başka manaları da vardır. Cahiliyye’nin türediği ‘cehl’ fiili sözlükte, bilmemek, tanımamak, kaba davranmak, gücendirmek, fıkır fıkır kaynamak gibi anlamlara gelir. (alıntıdır)

Google Filtre Ve Cezası Aldım; Cahildim Diyenler İçin

Neden cahil kelimesinin tanımını verdim peki? Mesela komşunuzun münasebetsiz yeri ile ilgili çok ciddi bir sıkıntısı var. Aranız çok iyi ve size bu konuda açılıyor. Siz de kalkıp adamın münasebetsiz yerine gres yağı sürüyorsunuz. Aklınızca, bunun iyi bir sonuç vereceğini düşünüyorsunuz. Adama zarar vermek niyetinde hiç değilsiniz. Tek yaptığınız, uzmanı olmadığınız bir alanda gereksiz bir müdahalede bulunmak. Adama ne oldu bu arada? Adamın basuru iyice azdı ve lazerle 2-3 ameliyatla ancak kurtulabildi. Haftalarca yüzü koyun yatmak ve biricik aşkına, hanımına, can yoldaşına terbiyesiz yerine pansuman yaptırıp, tüm karizmasını yerle bir ettirmek de cabası. Size ne oldu peki? Komşu ilk fırsatta evi taşıdı. Siz pişkin-pişkin sırıtıp, müdahale iyiydi ama adamın bünyesi kaldırmadı diye bir an düşünüp; mevzuyu mahşere kadar unuttunuz. İşte bu cahilliktir. 

Eğer; SEO çalışmalarını ben kendim yaparım ve başarılı da olurum, ve hatta SEO kişilerine göre ilim adamı bile sayılırım dediyseniz; bu sıkıntılı sürece bu şekilde girdiyseniz; sizi bu ızdırap dolu durumdan kurtarmak için bir önerimiz olacak. Google filtreleri ve cezaları kader midir? Ama bu öneriler ve cevaplar için bir sonraki yazıyı beklemek durumundasınız. Bu arada sakın kulaktan dolma bilgilerle, siteniz ile ilgili işlemler yapmayın. -30, -60, -90, bomb, -300 ve -900 gibi cezalar sırası ile gelebilir. Hatta arama motoruna domain adını tam olarak yazsanız bile, sitenizi göremeyebilirsiniz. Borwser üzerinden bulursunuz ancak sitenizi. Bulunamayacak ise; ne diye site yapar bir insan? Değil ama ya?

Google Filtreleri Ve Cezaları Eğitim Videosu

Kalın sağlıcakla…

Reklamlar

Google Cezaları Ve Filtreleri

Google Cezaları Ve Filtreleri” üzerine bir yorum

  1. Geri bildirim: Google Filtresinden Çıkmak | SEO uzmanı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s