SEO Danışmanı | Google İlk Sayfa

Kurumsal siteniz veya farklı içeriğe sahip siteniz için, SEO danışmanı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Bu yazımda sizlere danışmanlık sürecinde ne gibi işlemler yaptığımızı, ana hatları ile vermeye çalışacağım.

SEO Danışmanı Olarak Neler Yaptım?

Ondan önce kendimle ilgili biraz bilgi verme gereği duyuyorum. Yıllarca yurt dışında SEO danışmanı olarak, çeşitli kurumlara hizmet verdim. İlerleyen zamanlarda ekibimi genişleterek, 4-5 ülkedeki, farklı türdeki sitelere hizmet vermeye başladım. İngilizce bilgimi geliştirerek, sürekli yabancı kaynakları okudum. Sayısız sitede, sayısız denemeler yaptım. Bu denemeler sonucunda elde ettiğim verileri tasnif ettim. Tasnif ettiğim bu verileri analiz ederek, SEO danışmanı olarak hizmetlerimin kapsamını ve hedefini büyüttüm. Şu anda Türkiye’de faaliyetlerime devam etmekteyim. Burada da işinde iyi ve gayretli birçok arkadaş ile tanıştım. Fark ettiğim en önemli sorun, forumlarda ve çeşitli sitelerde yanlış yönlendirmelerin yapılması oldu. Bilgi paylaşmak konusunda da oldukça cimri davranıldığını fark ettim.

Google’da 1. sayfaya çıkmak isteyen ve doğal olarak ziyaretçi çekmek isteyen birçok işletme ve blog sahibi ile görüştüm. SEO danışmanı sıfatı ile kendilerine hizmet sunan kişilerin, sitelerini olduğundan da kötü duruma getirdikleri şikayetini aldım. Ülkemizde 2 ayrı meslek neredeyse tek meslek haline gelmiş durumda. Yazılımcılık ve SEO danışmanlığı aynı fotoğrafta görüntülenmeye çalışılmaktadır. Bu tamamen yanlıştır. SEO bir felsefe işidir. Teknik yönleri olmakla beraber SEO; insan aklından çıkan üretim sonucunu iyi anlama ve ona göre stratejiler geliştirme sanatıdır. Ben SEO kavramını artık bir sanat dalı olarak değerlendiriyorum. Bu sanatı icra edebilmek için çok ileri seviyede İngilizce Bilmek gerekmektedir.

seo danışmanı

SEO Danışmanı Olarak Neler Yaparız?

Analiz: Sitenizi analiz ederek işe koyuluruz. Sitenize içerik girerken, yönergelere uyup, uymadığınıza bakarız. Bir iki test ile sitenizin Google tarafından bir ceza alıp almadığını kontrol ederiz. Sonra sırası ile rakiplerinizi ve anahtar kelime zorluk derecelerini analiz ederiz. Sitenizin sorgu sayısını ve hız değerlerini de kritik ettikten sonra, sitenizle ilgili diğer önemli verileri analiz ederiz. Bunlar site yaşı, Dmoz kaydı, index sayısı, google rehber kaydı, google yönetici araçları kaydı ve benzeri verilerdir. Sosyal medya ve video sitelerinizin durumlarını kontrol ederiz.

seo hizmetleri

Hazırlık Çalışmaları: 2. aşamada SEO danışmanı olarak sitenizle ilgili stratejileri belirleriz. Filtre var ise siteyi öncelikle kurtarmakla meşgul oluruz. Filtre yok ise; içerik zenginleştirme ile işe başlarız. Kaliteli içerik oluşturmak, sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda yer alması için, en önemli çalışmalardan birisidir. Site hızı ile ilgili düzeltilmesi gereken konular var ise; bunları optimize ederiz. Site içi SEO çalışmalarını tamamlayıp, bir sonraki aşama için hazırlık yaparız. Sitenize zararlı olabileceğinden şüphelendiğimiz linkleri reddederiz. Meta açıklama ve Başlık gibi alanlarınızı inceleriz. Eksiklikler var ise gideririz. Sosyal medya güçlendirmeleri ile arama motorlarına daha fazla sayıda olumlu sinyal gitmesini sağlarız. Tasarım ile ilgili gerekli düzeltmeler, sizin de onayınız alınarak gerçekleştirilir ve bu sayede yüksek bir ziyaretçi deneyimi hedeflenir

Strateji Belirleme: Tüm bu işlemlerden sonra artık sıra strateji belirlemeye gelmiş demektir. Bu aşamada izleyeceğimiz yolu, deneyimlerimize dayanarak belirleriz. Bir iki ufak deneme ile belirlediğimizi stratejiyi test ederiz. Sonuçlara göre ya ufak düzeltmelere gideriz veya karar verildiği gibi devam ederiz.

Uygulama: İşin en önemli ve belki de en önemsiz bölümü ise uygulamadır. Çok önemlidir çünkü doğru olarak yapılmazsa çok ciddi hasarlara neden olabilir. Önemsizdir çünkü yapılan birçok hazırlık çalışmasını besleyici nitelikteki uygulamalardır. Burası ve diğer tüm aşamalar uzmanlık isteyen süreçlerdir. Kendinizi yeterince geliştirirseniz ve bu işler için zaman ayırırsanız, SEO danışmanı ile çalışmanıza gerek olmayabilir. Bunu dürüst olarak ifade etmek gerekir. Biz genelde 2 site için 1 çalışma arkadaşımızı görevlendiririz. 8 saat boyunca devamlı olarak sadece 2 site ile ilgilenmek üzere çalışmalarını sürdürür.

İmleme ve link alma işlemleri için elimizde biriktirdiğimiz sayısız kaynak vardır. Bu kaynaklar hep en üst düzey kaynaklardır ve çoğu Türkiye içindedir. 12 yıllık bir birikime sahibiz. Yurt içi kaynakları burada bulunduğum 3 yıl içerisinde, büyük emeklerle biriktirdik. Link kaynaklarımızın hepsinin etkisini tek-tek ölçtük. Farklı sektörlere göre farklı link kaynakları derledik. Arşiv çalışmaları, SEO danışmanı olarak geçimlerini temin edenlerin en önemli yardımcılarıdır.

seo danışmanı

Google’da ilk Sayfaya Çıkmak

Buna evet cevabını rahatlıkla verebiliriz. İlk sıra garantisi hiç kurum veya kişi veremez. Mümkün müdür? Evet! Ancak bu süreç ve emek meselesidir. Google iyi insanları ve dolayısı ile iye siteleri sever. Bizim çalışmalarımız sadece iyi insan olmaya ve dolayısı ile iyi site oluşturmaya çalışmaktan ibarettir. Biz biliyoruz ki en yüksek ziyaretçi sayısını ilk sayfa ve daha da fazlasını ilk 3 sıra çekmektedir. İlk sayfa ve altı hedefler bize göre çok rasyonel değildir. Bazı sektörler için ilk 3 sayfa bile önemlidir ancak bu sektörlerin sayısı oldukça azdır.

Biz öncelikle para kazanmanızı sağlamak ile görevliyiz. Kazancın oluşmadığı çalışmalar, genelde anlamını yitirmektedir ve zaman kaybına neden olmaktadır. Çok hareketli bir cadde üzerinde bir köşe dükkan açmanızı sağlıyoruz. İş yapmak ise; size ve kurumunuza kalıyor. SEO danışmanı olarak çalışmalarımızı siz para kazandığınız sürece sürdürüyoruz.

Ücretlerimiz ile daha geniş bilgiyi, hizmetlerimiz kategorisinde bulabilirsiniz.

İLETİŞİM

ASYA SEO Hizmetleri

Ziya Gökalp Cad. No:142 D:1

Bornova/İZMİR

0 232 339 07 98

0 532 523 96 10

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s