Yeni Google Algoritması

Merhaba. Kısaca yeni google algoritması hakkında bilgi vermek istedim. Arkadaşlar 12 nisandan itibaren işler değişiyor. Herkes tedbir almaya başlasa çok iyi olur. Müşterilerinizi veya kendinizi üzmek istemezsiniz.

12 nisan itibarı ile site içerisinde yer alan bilgilerin doğruluğu bizzat Google amca tarafından kontrol edilecekmiş. Bunu nasıl yapacağını henüz kimse bilmese de; bunu yapacağını yine bizzat kendisi açıklamış durumda.

Ali gitti sitesine bir konuda bir yazı yazdı. Mesela en iyi ebegümeci nasıl yetiştirilir onu anlattı. Google mevcut bilgi bankasını kontrol edip; en iyi ebe gümeci yetiştirme tekniğinin ne olduğuna bakacak. Ali doğru yazmış ise aferin diyecek; yanlış yazmış ise de kulağını çekecek.

Adam gitti bir eseri tercüme etti ve sitesinde yayınladı diyelim. Bu eserin orjinali de İngilizce olsun. Türkçe’ye doğru tercüme edip etmediğini nasıl kontrol edecek? Buna benzer bir sürü sorun ile karşı karşıya kalacağız. Sistemin çalışmayacağına olan inancım tam.

Hatta bana göre reklam verenlerin SEO çalışmaları neticesinde elde ettikleri iyi sıralamaları darmadağın edip daha fazla reklam geliri elde etmeye çalışacak. Valla ne diyelim. Birilerinin dediği gibi SEO artık gerçekten meslek olmaktan çıkacak sanırım. Bir kelime ile ilgili herhangi bir optimizasyon yapmayacak isek; biz ne işe yararız?

Lin satın almak yasak, hacklink zaten yasak, anahtar kelimeyi fazlaca geçirmek yasak, site içi linklemede anahtar kelime kullanmak yok, o yok bu yok… Ne var peki? Hiç! Site boyna içerik girip yaşlanacak ve sonunda günde 5-10 lira Adsense geliri elde edecek. E-ticaret sitesi ise basacak reklamı.

Moralinizi bozmak istemezdim ama durum bu. Yeni yöntemler üzerinde çalışıyoruz ve sıralamaları gözlemliyoruz. Yazılara ara vermemizin nedeni biraz da buydu. Anladığım kadarı ile ülkelere sıra ile uyguluyor. Sıra sonunda Türkiye’ye de geldi. Klasik yöntemlerden çoğunun işe yaramadığını şimdiden söyleyebilirim.

Reklamlar

Yeni Google Algoritması” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s