Ücretsiz Backlink Sorgulama Aracı – YENİ

Artık siz de ücretsiz backlink sorgulama aracını kullanarak Ahrefs ve benzeri ücretlere ihtiyaç duymadan rakiplerinizi analiz edebilirsiniz. Url ve doğrulama kodunu gir ve abfrage starten butonuna bas… Bu kadar basit.

ücretsiz backlink sorgulama

Ücretsiz Backlink Sorgulama Programı Özellikleri

 • Program Google ve Yahoo üzerinden sorgulama yapar. Böylece en kesin sonuçları gösterir.
 • Program sitenize gelen linklerin alan adlarını ve İP adreslerini tam olarak verir.
 • Google artık Pagerank değerini kullanıcılarla paylaşmamaktadır.
 • Sonuçlarda göreceğiniz D.A değerlerine dikkat etmelisiniz. D.A yani otorite değerleri ne kadar yüksekse, o kadar iyi… Linkin geldiği sayfa veya sitenin değerlerine dikkat etmeniz; yükselmeniz açısından önemlidir.
 • Farklı İP adreslerinden sitenize gelen bağlantılar da önemlidir. Listeden bunu da kontrol edebilirsiniz.
 • Program yoğunluğa bağlı olarak bir kaç saniye ile dakika arasında kesin sonuçları vermektedir.

Backlink Nasıl Alınmalı?

 1. Ücretsiz backlink sorgulama aracından başarılı siteleri incelemenizi öneririz. Rakiplerinizin stratejilerini buradan elde edebilirsiniz.
 2. Backlinkler genel itibarı ile bilgilendirici ve eyleme geçirici yazılardan alınmalıdır. Yani az da olsa ziyaretçi getirecek yazılar paylaşılmalıdır.
 3. Reklam olduğu belirtilmiş resim backlinklerin spam riski yoktur. Bu linkleri nofollow etiketi ile alabilir ve sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz.
 4. Yazılarda çok nadir olarak anahtar kelime kullanmanızı öneririz. Genellikle çıplak url ve buraya tıklayınız tarzı kelimelerden link almanız daha doğal bir link profili oluşturacaktır.
 5. Yorum backlinklerden uzak durmanızı öneririz.
 6. Haber sitelerinden paket halinde link satın almayınız; daha çok kaliteli blogları tercih ediniz.
 7. Kaliteli forumlarda ilgili konulara yönlendirici mesajlar atarak link kazanabilirsiniz.
 8. Sözlük sitelerinde girişlerle tanıtımınızı yapabilirsiniz.
 9. Yerel bir işletme iseniz; rehberlere firmanızı kaydedip link elde edebilirsiniz.
 10. Linkleri bir anda değil zamana yayarak almalısınız. Rastgele günlerde haftada 3-4 tane gibi… Bu sayı sektöre göre artabilir ve azalabilir.
 11. Google’ı yanıltmak istemezsiniz. Yapacağınız hatalar sizi manuel ve algoritmik cezalarla karşı karşıya getirebilir.
 12. Footer, header ve sidebar linkleri dikkatli kullanmalısınız. Çoğu kaliteli site buralardan farklı sitelere link çıkışı yapmaz. Sidebar reklam alanı olarak düşünülse bile; diğer iki alan için ihtiyatlı yaklaşmalısınız.
 13. Otomatik olarak backlink oluşturan programlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Bunları sitenizi hızla cezalı duruma düşürür.
 14. PBN (özel blog ağları) ile başarı elde etmeyi düşünebilirsiniz; ancak bunu yapmadan önce konuyu dikkatlice araştırmalısınız. Google PBN’lere karşı ciddi önlemler almış durumdadır. Maliyeti yüksek ve çok emek gerektiren bir SEO uygulamasıdır. Doğru uygulanmadığında ceza riski de oldukça yüksektir.

 

 

Reklamlar